България

ГДБОП удари наркобанда в София, Петрич и Сливен – двама зад решетките с 2,5 кг канабис и хиляди левове кеш

579 прегледа

Мащабна операция на ГДБОП разби поредната престъпна група за наркоразпространение у нас! При акция, проведена на 28 октомври 2025 г. под надзора на Софийската градска прокуратура, спецполицаите задържаха двама души, замесени в трафик и разпространение на наркотици на територията на София, Петрич и Сливен.

Единият от арестуваните е бил спипан в момент на транспортиране на 2,5 кг канабис, старателно опакован във вакуумирани пликове и укрит в автомобила му. Колата и дрогата са иззети на място.

При последвалите обиски в два имота, разследващите открили допълнителни количества канабис, както и над 5000 лв. в брой, за които се предполага, че са от продажба на дрога.

Срещу единия от задържаните е повдигнато обвинение по чл. 354а, ал. 1 от НК – за държане и разпространение на наркотични вещества. Той остава в ареста за 72 часа по постановление на наблюдаващия прокурор.

Разследването продължава, а спецполицаите не изключват още арести, тъй като има данни, че групата е действала от месеци и е снабдявала клиенти в няколко области на страната.

Related posts

Snoop Dogg подкрепя жена си – стриптийз клубът е нейна нова империя!

admin

Митничари хванаха пътник с… 28 цигулки в багажа! Контрабандата струва над 12 000 лв.

admin

„Облизах шоколад от бузата му, но не го искам в леглото си!“ — Ивонне Рей пак взриви ефира и опроверга слуховете, че е мъж.

admin